معرفی گروه شیمی

  گروه مهندسی شیمی دانشگاه بجنورد در سال ۱۳۹۴ تأسیس شد و از مهرماه همین سال جذب دانشجو در مقطع کارشناسی و با گرایش مهندسی شیمی را آغاز کرد. در حال حاضر ۹۴ نفر در این گروه آموزشی مشغول به تحصیل می­باشند. همچنین ۵ نفر عضو هیئت علمی پیمانی به صورت تمام وقت مشغول به فعالیت در این گروه آموزشی بوده و به زودی یک نفر از اعضای بورسیه نیز به این گروه ملحق خواهند شد.
 کلنگ تأسیس ساختمان دانشکده پتروشیمی در سال ۱۳۹۴ به زمین زده شد و فاز اول این دانشکده در سال ۱۳۹۵ به بهره برداری خواهد رسید. با بهره برداری از این دانشکده، اهدافی مانند گسترش رشته مهندسی شیمی در مقاطع بالاتر و ارتباط قوی تر با صنایع مستقر در استان مانند پتروشیمی خراسان، کارخانه سیمان، شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی و ... دنبال خواهد شد.
  گروه مهندسی شیمی متعهد به حل مشکلات صنایع استان و تولید علم با ایجاد بسترهای مناسب پژوهشی بوده به طوری که با آغاز تأسیس این رشته، فعالیت های پژوهشی اعضای محترم علمی و دانشجویان این گروه آغاز شده است و به رغم تازه تأسیس بودن، تا کنون نتایج بسیار خوبی حاصل شده است.
 چشم انداز گروه برای سال ۱۴۰۰، تأسیس دانشکده پتروشیمی با کادر آموزشی و پژوهشی مجزا، افزایش اعضای هیئت علمی دانشکده پتروشیمی تا ۲۰ نفر، جذب دانشجو در دو رشته دیگر مرتبط با مهندسی شیمی (مهندسی گاز و مهندسی نفت)، ایجاد رشته های مذکور در مقاطع تحصیلات تکمیلی، قرار گرفتن در بین سه دانشگاه برتر منطقه در حوزه پژوهش های مهندسی شیمی می­باشد.

گروه های آموزشی

گروه مهندسی برق

گروه مهندسی شیمی

گروه مهندسی کامپیوتر

گروه مهندسی عمران

گروه مهندسی عمران- نقشه برداری

گروه مهندسی صنایع

گروه مهندسی مکانیک